dr n. med. Andrzej Czubalski

Specjalizacja: Ginekologia i położnictwoGinekologia onkologicznaChirurgiaUSG

Doktor nauk medycznych Andrzej Czubalski to wybitny specjalista w dziedzinie położnictwa, ginekologii, chirurgii oraz ginekologii onkologicznej. Na co dzień pracuje w Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny w Warszawie – jest ordynatorem na tamtejszym Oddziale Ginekologii. Lubi dzielić się swoją rozległą wiedzą i wieloletnim doświadczeniem, edukując młodsze pokolenia lekarzy.

Olbrzymią wagę przywiązuje do profesjonalnej, indywidualnej opieki nad pacjentkami. Fachowe podejście w połączeniu z niezwykłym ciepłem i serdecznością, które od niego biją, sprawiają, że jest bardzo lubiany zarówno przez swoje pacjentki, jak i ich rodziny. Doceniają to także jego liczni współpracownicy.

Prowadzony przez niego Oddział Ginekologii to miejsce bardzo przyjazne pacjentom. Doktor Czubalski na co dzień konsultuje się ze chemioterapeutami i radioterapeutami, którzy dbają o najwyższy poziom opieki. Dzięki ich zaangażowaniu i obszernej wiedzy medycznej każda pacjentka może liczyć profesjonalne podejście i wsparcie na poziomie dorównującym najlepszym ośrodkom z całego świata.

Dr n. med. Andrzej Czubalski specjalizuje się w Ginekologii Onkologicznej, a więc podspecjalności ginekologii koncentrującej się na diagnozowaniu i leczeniu chorób onkologicznych żeńskich narządów płciowych. Zazwyczaj wykorzystuje techniki małoinwazyjne, dzięki którym pacjentki mają szanse na szybszy powrót do zdrowia – nawet jeśli przebyły rozległe zabiegi operacyjne.

W przypadkach trudnych, stanowiących wyzwanie i wymagających specjalnego podejścia dr Czubalski dba o to, by pacjentka nigdy nie traciła nadziei. Jego niezwykła wiedza teoretyczna i praktyczna pozwala zachować spokój nawet w najbardziej nieoczywistych sytuacjach. Bijący od niego profesjonalizm i opanowanie udzielają się pacjentkom, dzięki czemu łatwiej jest im przezwyciężyć trudności i z uporem dążyć do wyleczenia konkretnego schorzenia czy choroby.

W ramach swojej praktyki zajmuje się diagnostyką i leczeniem m.in. endometriozy, mięśniaków macicy i zaburzeń statyki narządu rodnego. Specjalizuje się w też w laparoskopowym leczeniu chorób onkologicznych – to nowoczesna i bezpieczna technika medyczna, która opiera się na wykonywaniu licznych operacji chirurgicznych i ginekologicznych z wykorzystaniem zaawansowanej aparatury technicznej.

Dzięki takiemu postępowaniu możliwe jest uwidocznienie narządów jamy brzusznej w powiększeniu optycznym, a następnie precyzyjne nacinanie, wycinanie i usuwanie określonych części chorych tkanek lub narządów. Jak zauważa dr Czubalski, zabiegi laparoskopowe umożliwiają nie tylko zdiagnozowanie poszczególnych schorzeń czy stanów chorobowych, ale także pozwalają na podjęcie odpowiedniego leczenia chirurgicznego.

Dużo uwagi poświęca także zagadnieniu endometriozy, czyli dość często występującej choroby układu rozrodczego, która dotyka kobiety w wieku reprodukcyjnym.

Jeśli miałby wymienić pasje, które zaraz obok działalności medycznej są dla niego szczególnie ważne, byłyby to bez wątpienia podróże i sport.