Mgr Joanna Głogowska specjalizuje się w fizjoterapii, głównie fizjoterapii uroginekologicznej. Doskonale rozumie, jak ważne jest wsparcie drugiej osoby i zapewnienie jest maksymalnego komfortu w okresie powrotu do zdrowia i dobrej kondycji fizycznej. W swojej codziennej działalności zawodowej wykorzystuje różne techniki i metody terapeutyczne. Zawsze dobiera je indywidualnie, ponieważ wychodzi z założenia, że każda pacjentka potrzebuje innego podejścia i opieki.
Mgr Głogowska zwraca uwagę, jak ważne jest postępowanie uroginekologiczne w życiu każdej kobiety. Specjalista z tej dziedziny jest w stanie pomóc pacjentkom cierpiącym na nietrzymanie moczu, bolesne miesiączkowanie i współżycie, a także tym, które narzekają na trudności z zajściem w ciążę.
Wskazaniami do wizyty u specjalisty-fizjoterapeuty uroginekologicznego są różnego rodzaju dysfunkcje, takie jak problemy i schorzenia narządów miednicy mniejszej i pęcherza moczowego, stany po operacjach uroginekologicznych i porodach wykonanych cesarskim cięciem, a także dolegliwości w obrębie odbytnicy (np. obniżenie odbytnicy, nietrzymanie stolca, gazów).
Dla mgr Joanny Głogowskiej niezwykle ważne jest nawiązanie porozumienia z pacjentką i wyeliminowane stresu związanego z wizytą w gabinecie. Współpraca i terapia może przynieść znakomite efekty, o ile będzie opierała się na pełnym zaangażowaniu pacjentki. Istotnym aspektem jest realizowanie zaleceń fizjoterapeuty w domu, między poszczególnymi wizytami.
Fizjoterapia uroginekologiczna to nie tylko leczenie, ale również profilaktyka. W tym przypadku wizyta u fizjoterapeuty zalecana jest kobietom, które np. przygotowują się do ciąży, do porodu, są w okresie połogu (czyli w okresie do ok. 6 tyg. po urodzeniu dziecka siłami natury) lub u których występują bóle w obrębie kości ogonowej.
Mgr Głogowska dużo uwagi poświęca początkowemu etapowi pierwszej wizyty, czyli wywiadowi z pacjentką. To właśnie podczas tej rozmowy uzyskuje najważniejsze informacje o jej stanie zdrowia i ustala przyczynę problemów, które skłoniły ją do wizyty. Przeprowadza też ocenę postawy ciała, wykonując funkcjonalne badanie układu ruchu.
Kolejnym krokiem jest badanie manualne miednicy i powłok brzusznych, a także kręgosłupa, żeber i przepony. Jak podkreśla mgr Głogowska, istotna jest również ocena toru oddechowego. W przypadku pacjentki po przebytej operacji ocenia się bliznę pooperacyjną. Dopiero po uzyskaniu kompletu informacji fizjoterapeuta ustala konkretny plan terapii i częstotliwość kolejnych wizyt.
Mgr Joanna Głogowska zapewnia swoim pacjentkom kompleksową pomoc – w celu uzyskania jak najlepszych efektów leczenia regularnie współpracuje z urologami, ginekologami i dietetykami. Kontakt z lekarzami innych specjalizacji pomaga w zaplanowaniu odpowiedniego leczenia i wprowadzaniu zmian w nawykach i stylu życia pacjentek. Nieprawidłowości w tym zakresie mogą znacznie utrudnić terapię.
Oprócz praktyki związanej z fizjoterapią mgr Głogowska przeprowadza też konsultacje jako seksuolog.