Lipoliza iniekcyjna - Aqualyx | WolaClinic

Lipoliza iniekcyjna – Aqualyx


Aqualyx jest preparatem stosowanym do lipolizy iniekcyjnej – niechirurgicznego usuwania tłuszczu. Jest to obecnie jedyna substancja zarejestrowana z potwierdzoną skutecznością w redukcji tkanki tłuszczowej, wykorzystująca metodę intralipoterapii.

Lipoliza iniekcyjna nie jest metodą odchudzania, lecz modelowania sylwetki. Zabieg przeznaczony jest dla osób z miejscowym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej, które nie ulegają redukcji mimo ćwiczeń i diety. Stosowany może być w wielu okolicach ciała – brzuch, biodra, kończyny górne, wewnętrzna i zewnętrzna strona ud, wewnętrzna strona kolan czy okolica podpośladkowa.

Wskazania:


Wskazaniem do zabiegu lipolizy iniekcyjnej jest miejscowo nagromadzona tkanka tłuszczowa. Podanie lipolizy powoduje rozbicie komórek tłuszczowych i wymodelowanie wybranego obszaru ciała.

Efekty:


Efektem zabiegu lipolizy iniekcyjnej z preparatem Aqualyx jest redukcja tkanki tłuszczowej i  wymodelowany obszar ciała.

Przebieg:


Zabieg polega na wstrzyknięciu leku specjalną igłą, zazwyczaj z dwóch miejsc wkłucia. Podawanie jest bezbolesne, ze względu na obecność substancji znieczulającej dodawanej do preparatu. Aqualyx nie zawiera fosfatydylocholiny, gdyż w badaniach zostało stwierdzone, iż nie posiada ona żadnego działania powodującego niszczenie komórek tłuszczowych. W skład preparatu wchodzą detergenty (w tym deoksycholan sodu), których działanie polega na rozpuszczaniu komórek tłuszczowych i niszczeniu błon komórkowych.

Zalecenia:


Po zabiegu w miejscu wstrzyknięcia mogą wystąpić objawy takie jak zaczerwienienie, zasinienie, obrzęk, swędzenie skóry, czy uczucie dyskomfortu w miejscu podania. Objawy ustępują samoistnie po kilku dniach.

Aby osiągnąć najlepszy efekt, zazwyczaj wymagane jest zastosowanie 2-4 zabiegów w odstępach 3-5 tygodniowych