lek. Agnieszka Stępniak-Sadowska

Specjalizacja: Ginekologia estetycznaGinekologia i położnictwoUSG

Dr Agnieszka Stępniak-Sadowska jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Przez praktycznie cały okres studiów związana była ze szpitalem ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej w Warszawie – to właśnie tam w kole naukowym rozpoczęła się jej przygoda z ginekologią i położnictwem. W Wojewódzkim Szpitalu Bródnowskim w Warszawie odbywała swój staż podyplomowy.

W Szpitalu Klinicznym im. prof. Orłowskiego w Klinice Położnictwa i Ginekologii CMKP ukończyła specjalizację II stopnia z położnictwa i ginekologii. Miała tam okazję pracować pod okiem najlepszych specjalistów w kraju, zdobywając cenne doświadczenie i konsultując skomplikowane przypadki ciąż patologicznych i wad płodu. W międzyczasie odbywała specjalizacyjne staże w innych placówkach, m.in. w Szpitalu Bielańskim i Centrum Onkologii na ul. Roentgena. Ma także za sobą liczne kursy krajowe i zagraniczne.

Od 2010 roku dr Agnieszka Stępniak-Sadowska pracuje w Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny w Warszawie jako starszy asystent na Oddziale Położnictwa, Ginekologii, Patologii Ciąży oraz Sali Porodowej. Prowadzi tam również Poradnię Uroginekologiczną. Regularnie współpracuje z prywatnym Szpitalem Medicover – obie te placówki rekomenduje do porodu.

Do jej głównych zainteresowań zalicza się zagadnienie nietrzymania moczu u kobiet. Zajmuje się prowadzeniem farmakologicznego leczenia zachowawczego, fizjoterapią, leczeniem za pomocą pessarów oraz zabiegami laserowymi. Przeprowadza operacje korygujące nietrzymanie moczu z wykorzystaniem taśmy podcewkowej. Pani doktor odbyła praktyczne i teoretyczne szkolenie w jednej z niemieckich klinik specjalizujących się w leczeniu nietrzymania moczu w Hagen-Haspen.

Specjalizacje dr Stępniak-Sadowskiej to leczenie ginekologiczne, diagnostyka niepłodności i nawracających poronień, a także prowadzenie ciąży fizjologicznej i patologicznej w pełnym zakresie – w tym cukrzyca ciążowa. Wykonuje cesarskie cięcia, poważniejsze operacje ginekologiczne oraz drobne zabiegi, takie jak wyłyżeczkowanie, biopsje czy elektrokonizacje.

Pani doktor regularnie przeprowadza histeroskopie, laparoskopie, histerosalpingogragie, badania USG położnicze, ginekologiczne oraz uroginekologiczne (ze wskazaniem na ocenę dna miednicy przed zabiegami z powodu nietrzymania moczu i obniżenia narządu rodnego). Ma olbrzymie doświadczenie w zakresie ginekologii estetycznej – przeprowadza operacje plastyki warg sromowych, pochwy, zabiegi z wykorzystaniem lasera Mona Lisa Touch, a także korekty zaburzeń statyki pochwy z użyciem specjalnych materiałów syntetycznych, tzw. “siatek”.

Zajmuje się też doradztwem w zakresie antykoncepcji, leczeniem infekcji i innych dolegliwości narządu rodnego, zaburzeniami hormonalnymi i związanymi z miesiączką oraz plamieniami. Konsultuje pacjentki w okresie menopauzy.

Dr Agnieszka Stępniak-Sadowska posiada certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego oraz Towarzystwa Ginekologicznego. Prywatnie szczęśliwa żona i matka dwóch córek.