lek. Alina Kardasz-Cywoniuk

Specjalizacja: Ginekologia estetycznaGinekologia i położnictwo

Swoją przygodę z medycyną rozpoczęła na studiach, konkretnie na Akademii Medycznej w Łodzi. Jest absolwentką kierunku lekarskiego – miała tam okazję poznać wspaniałych specjalistów, którzy motywowali ją do ciągłego pogłębiania wiedzy. W roku 2005 ukończyła specjalizację z położnictwa i ginekologii i to właśnie tym dziedzinom poświęciła się całkowicie.

Początek pracy dr Aliny Kardasz-Cywoniuk to staż w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Nabrała tam pierwszych zawodowych doświadczeń, które okazały się nieocenione na jej dalszej medycznej ścieżce. W latach 2015-2017 pełniła funkcję zastępcy Lekarza Kierującego Oddziałem Położnictwa w Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny w Warszawie, gdzie zresztą cały czas pracuje.

Obecnie pełni dyżury w tej placówce i cały czas zdobywa doświadczenie w zakresie porodów naturalnych i operacyjnych. Zajmuje się prowadzeniem ciąży fizjologicznej i patologicznej, a także diagnostyką i leczeniem schorzeń ginekologicznych. Regularnie udziela pacjentkom porad odnośnie stosowania antykoncepcji. Przeprowadza także operacje uroginekologiczne, które w znacznym stopniu poprawiają komfort życia pacjentek.

Doskonale rozumie, że ciąża jest szczególnym okresem w życiu każdej kobiety – sama jest mamą dwóch urwisów, Piotra i Mateusza. Kocha ich nad życie i pragnie w duszy, by tych samych uczuć mogła w przyszłości doświadczyć każda ciężarna pacjentka. Dlatego dokłada wszelkich starań, by ciąża była dla wszystkich kobiet czasem radosnego oczekiwania i szczęścia.

Prowadzenie ciąży nie jest łatwym zadaniem, ale dostarcza jej mnóstwo satysfakcji i poczucie spełnienia. Przez te wyjątkowe 9 miesięcy życia każda pacjentka potrzebuje nie tylko rzetelnej i fachowej wiedzy medycznej, ale też zwykłego, ludzkiego wsparcia i empatii. Jej pacjentki zawsze mogą na nią liczyć – wiedzą, że trafiły w dobre ręce, dzięki czemu czują się bezpiecznie i komfortowo.

Dr Alina Kardasz-Cywoniuk zajmuje się pacjentkami, u których ciąża przebiega w sposób prawidłowy, jak i tymi ze stwierdzonymi nieprawidłowościami. W Wola Clinic jesteśmy w stanie błyskawicznie wykryć jakiekolwiek patologie ciążowe, korzystając z nowoczesnego, w pełni bezpiecznego badania ultrasonograficznego. Zaleca się, by prenatalne badanie USG było wykonywane 3 razy: w I, II oraz III trymestrze.

Wraz z zespołem specjalistów z naszej kliniki wykonujemy również diagnostykę oraz leczenie chorób zakaźnych dla kobiet w ciąży (najczęściej zgłaszane problemy to m.in. toksoplazmoza i cytomegalia w ciąży). Zajmujemy się też diagnostyką i leczeniem poronień nawykowych i niepłodności – zagadnienia te wymagają rozległej wiedzy medycznej, a w szczególności olbrzymiej dozy zaufania do lekarza prowadzącego.

Dr Alina Kardasz-Cywoniuk wychodzi z założenia. że jeśli się nie rozwija, stoi w miejscu. Właśnie dlatego nieustannie poszerza swoje kompetencje, uczestnicząc w licznych szkoleniach i konferencjach z zakresu położnictwa i ginekologii, organizowanych w całej Polsce. Każda pacjentka, która się do niej zgłosi, może liczyć na kompleksowe wsparcie i doradztwo na najwyższym możliwym poziomie.