lek. Patrycja Gumuła

Specjalizacja: Ginekologia i położnictwoUSG

Ginekologia to jej powołanie. Czuje niesamowitą ekscytację i radość, gdy może pomóc swoim pacjentkom przezwyciężyć problemy zdrowotne. Cały czas się uczy i nabiera coraz większego doświadczenia klinicznego, pracując w Instytucie Matki i Dziecka na warszawskiej Woli. Przyjmuje tam pacjentki w przyszpitalnej poradni. Szczególnym miejscem na jej ścieżce zawodowej jest też oczywiście centrum medyczne Wola Clinic.

Dr Patrycja Gumuła na co dzień konsultuje pacjentki ginekologiczne i zajmuje się prowadzeniem ciąży. W kręgu jej zawodowych zainteresowań od zawsze znajdowała się konkretna gałąź ginekologii, mianowicie ginekologia estetyczna. Klinika Wola Clinic poświęca zresztą bardzo dużo uwagi tej dziedzinie, do której zalicza się m.in. plastyka warg sromowych, chirurgia ginekologiczna i szereg zabiegów nieinwazyjnych, np. z wykorzystaniem lasera (laseroterapia) czy osocza bogatopłytkowego. To fascynujące zagadnienia, które dr Gumuła stara się zgłębiać każdego dnia.

Aktualnie jest w trakcie kursu w kierunku wykonywania kolposkopii, czyli badania oceniającego szyjkę macicy. To najważniejsze badanie ginekologiczne zaraz obok cytologii. Zabieg wziernikowania macicy jest nieskomplikowany i polega na obserwacji powierzchni szyjki macicy, dolnej części kanału szyjki, pochwy, a także sromu. Badanie przeprowadzane jest przy pomocy specjalnego urządzenia, zwanego kolposkopem.

Kolposkopia to niezwykle precyzyjna, skuteczna i całkowicie bezpieczna metoda wykrywania groźnych stanów chorobowych, m.in. polipów macicy i raka szyjki macicy. Badanie trwa zwykle nie dłużej, niż 15 minut i wykonywane jest tradycyjnie na fotelu ginekologicznym. Wyniki zabiegu wziernikowania macicy są gotowe do odbioru niemal natychmiast.

Dr Gumuła dąży do tego, bo dobrze opanować wszystkie zagadnienia teoretyczne i praktyczne związane z badaniem kolposkopii, ale oczywiście nie ogranicza się wyłącznie do tego. W klinice Wola Clinic ma okazję poszerzać swoją wiedzę i umiejętności z zakresu szeroko pojętej, nowoczesnej ginekologii. Dbamy o zdrowie naszych pacjentek z pełnym zaangażowaniem i empatią. Każdy przypadek traktujemy indywidualnie.

Jesteśmy w stanie skutecznie i odpowiednio wcześnie wykryć stany chorobowe w utajnionym stadium, a także poinformować pacjentki o możliwym ryzyku pojawienia się określonego schorzenia w niedalekiej przyszłości. Nasze opieka ginekologiczna nie opiera się wyłącznie na cytologii i badaniach USG. Dr Patrycja Gumuła zgadza się z opinią kliniki Wola Clinic, mówiącą o tym, że nowoczesna ginekologia powinna być utożsamiana z holistyczną opieką medyczną w zakresie prokreacji oraz zdrowia intymnego kobiety.

Wykonujemy badania i zabiegi z zakresu m.in. ginekologii onkologicznej, endokrynologii czy rehabilitacji uroginekologicznej. Dr Patrycja Gumuła zajmuje się również kompleksowym prowadzeniem ciąży, które rozumie jako wsparcie medyczne oraz nawiązanie nici porozumienia i zaufania z ciężarną pacjentką.

Konsultuje pacjentki w języku polskim, angielskim oraz ukraińskim.