Laparoskopowe leczenie torbieli jajników Warszawa Wola | WolaClinic

Laparoskopowe leczenie torbieli jajników


Laparoskopia to mało inwazyjna technika mająca na celu usunięcie zmian chorobowych  narządu rodnego i  jak najmniejszym uszkodzeniem tkanek powłok. Poprzez niewielkie nacięcia po lewej i prawej stronie brzucha wprowadza się narzędzia, pozwalające usunąć torbiele na jajnikach. Dzięki niewielkiej inwazyjności rekonwalescencja jest krótka.

Wskazania:


Wskazaniem do zabiegu  laparoskopowego usunięcia torbieli jajników jest obecność zmian potwierdzona  w badaniu usg  lub tomografii komputerowej.

Zabieg często wymaga wykonania  go w trybie przyspieszonym jeśli zmiany są podejrzane o nowotwór lub dają dolegliwości bólowe.

Efekty:


Zaletą laparoskopowego usunięcia torbieli jajników jest przede wszystkim skrócenie pobytu w szpitalu, zmniejszenie dolegliwości bólowych, a także mniejsze ryzyko zrostów i lepsze efekty estetyczne.

Przebieg:


  • Najczyściej poprzez nacięcie w pępku wprowadzany jest troakar a następnie dochodzi  do inflacji gazu do jamy brzusznej.
  • Następnie wprowadzane są troakary dodatkowe, a po wycięciu zmiany z jajnika wydobywa się ją w worku poprzez niewielkie poszerzenie nacięcia bocznego lub też przez pępek.