Odmładzanie skóry twarzy Warszawa Wola | WolaClinic

Odmładzanie skóry twarzy – Osocze bogatopłytkowe


Osocze bogatopłytkowe zawierające komórki i czynniki wzrostu uzyskuje się z własnej krwi pacjenta. Zabieg z zastosowaniem osocza, pobudza skórę do regeneracji poprzez aktywację komórek macierzystych, pobudzanie fibroblastów do tworzenia nowego kolagenu oraz przyspieszanie procesów gojenia. W efekcie skóra poddana działaniu osocza bogatopłytkowego jest wygładzona, lepiej ukrwiona, bardziej elastyczna i napięta, a jej koloryt ulega ujednoliceniu.

Wskazania:


Zabieg osoczem bogatopłytkowym jest polecany zwłaszcza osobom uczulonym na inne preparaty. Wszystkie elementy składowe preparatu pochodzą z autologicznego materiału. Ryzyko miejscowej reakcji immunologicznej jest wykluczone.

Efekty:


Pierwsze efekty widoczne są po 2 tygodniach od zabiegu – nawilżenie, poprawa napięcia, gęstości i kolorytu skóry. Przebudowę włókien kolagenowych i wypełnienie drobnych zmarszczek uzyskuje się po serii 3 zabiegów.

Przebieg:


W pierwszym etapie pobierana jest krew żylna, jak przy tradycyjnym pobraniu krwi. Następnie przechodzi etap odfiltrowania. Uzyskane osocze uzbraja się w czynniki wzrostu. Tak przygotowany preparat podaje się iniekcyjnie, podobnie jak mezoterapia,  w wybrane partie skóry twarzy lub ciała.