Redukcja zmarszczek Warszawa Wola | WolaClinic

Redukcja zmarszczek – Toksyna Botulinowa – B O T O X


Iniekcje z toksyny botulinowej należą do najbardziej popularnych niechirurgicznych działań przeciwzmarszczkowych. Stosowane są w usuwaniu i profilaktyce zmarszczek mimicznych twarzy, a także w terapii bruksizmu oraz terpii migreny. W medycynie estetycznej używane są bardzo niskie stężenia toksyny. Zabieg toksyną botulinową daje szybkie, widoczne rezultaty.

Wskazania:


Wskazania do zabiegu redukcji zmarszczek toksyną botulinową są czysto estetyczne.. Zmarszczki mimiczne (lwia zmarszczkam, kurze łapki) to trwałe załamania skóry w miejscach najbardziej aktywnych mimicznie.

Efekty:


Efektem zabiegu jest rozluźnienie napiętego mięśnia, tym samym wygładzając skórę i nadając twarzy zdrowy i młody wygląd.

Przebieg:


Procedura polega na wstrzyknięciu preparatu w mięsień odpowiedzialny za tworzenie się zmarszczek, powodując jego rozluźnienie. Ewentualny dyskomfort czy ból są niewielkie, a sam zabieg trwa krótko. Pierwsze efekty pojawiają się po około 3 dniach i trwają do około 6 miesięcy, po czym wymagane jest powtórzenie iniekcji preparatu.