Znamiona barwnikowe (zwane potocznie pieprzykami), kurzajki, włókniaki miękkie czy brodawki łojotokowe zaliczane są do łagodnych zmian skórnych, które zwykle nie powodują powikłań zdrowotnych. Mogą jednak wywoływać dyskomfort i ogólne pogorszenie samopoczucia u pacjentów. Właśnie dlatego w klinice Wola Clinic wykonujemy laserowe usuwanie zmian skórnych. Jest to zabieg bezkontaktowy, a skóra goi się po nim bardzo szybko. Dowiedz się więcej o laseroterapii w naszej klinice.
Wykorzystywany do zabiegu laser CO2 to laser frakcyjny. Jego wiązka wnika w skórę (tkankę usuwanego znamienia) na głębokość ok. 2 mm. W tkance znajduje się woda, która pochłania laser i w ułamku sekundy odparowuje. W ten sposób znamię ulega spaleniu lub odcięciu. Cały proces naprawczy i regeneracja przebiega bardzo szybko, ponieważ tkanki poddawane zabiegowi otoczone są zdrowymi komórkami.
Dzięki zabiegowi laserowemu można w łatwy sposób odparować nieestetyczne zmiany skórne w sposób punktowy (miejscowy), warstwowy lub ciągły. Nie jest to zabieg inwazyjny – do jego przeprowadzenia nie jest wymagane korzystanie ze skalpela ani innych rodzajów narzędzi chirurgicznych. Nie ma potrzeby zakładania szwów. Transmisja groźnych chorób zakaźnych, takich jak wirus HIV czy wirusowe zapalenie wątroby nie jest możliwa, ponieważ jest to zabieg bezkontaktowy.
W Klinice dysponujemy różnymi sposobami ich usunięcia. W każdym przypadku to lekarz dobiera właściwą metodę:
Podstawowym wskazaniem do zabiegu laserowego usunięcia zmian skórnych jest czysto estetyczna potrzeba ich wyeliminowania z powierzchni skóry lub ewentualne podejrzenie patologii. W naszym centrum laseroterapii Wola Clinic usuwamy następujące rodzaje znamion:
Po zabiegu możesz cieszyć się piękną skórą i zapomnieć o dyskomforcie estetycznym. Już teraz zarezerwuj wizytę w klinice Wola Clinic i przekonaj się, że światło lasera CO2 może być zbawienne dla zdrowia i wyglądu Twojej skóry.
Zabieg z wykorzystaniem lasera CO2 zaczyna się od dokładnego oczyszczenia wybranego obszaru skóry. Lekarz przeprowadza następnie kalibrację sprzętu i dostosowuje jego parametry do ustaleń przedzabiegowych. Głębokość, intensywność oraz czas trwania zabiegu zależą przede wszystkim od doświadczenia personelu oraz liczby usuwanych znamion – zwykle trwa on od kilku do kilkudziesięciu minut.
Po odcięciu znamienia lub po jego odparowaniu dochodzi do zamknięcia naczyń i rozpoczęcia procesu gojenia. W skórze pojawia się dołek pokryty strupkiem, o wielkości identycznej jak podstawa znamienia.
Zabieg nie jest zupełnie bezbolesny. Możliwe jest podanie znieczulenia miejscowo lub zastosowanie maści znieczulającej.
Rekonwalescencja najczęściej trwa od kilku do kilkunastu dni. Przez ten czas nie wolno ingerować w proces gojenia rany, m.in. zrywać strupka. Nie można też opalać miejsca zabiegowego, pudrować go ani pokrywać makijażem ze względu na ryzyko wystąpienia zakażenia. Zaleca się regularne przemywanie skóry Octaniseptem i stosowanie kremów przyspieszających regenerację naskórka.
Do przeciwwskazań zaliczają się poniższe jednostki chorobowe i stany fizjologiczne: