Kinesiotaping Warszawa Wola | WolaClinic

Kinesiotaping


Taping jest jedną z metod wspomagających fizjoterapię. Taśmy są stosowane w wielu dziedzinach, np. ortopedii, neurologii, ale też w opiece okołoporodowej. Mają strukturę zbliżoną do ludzkiej skóry, dzięki czemu dostosowują się do niej, zapewniając komfort noszenia. Ich działanie polega na odciągnięciu skóry i tkanki podskórnej od warstw położonych niżej, które prowadzi do lepszego dotlenienia i ukrwienia tkanek, a w konsekwencji poprawy mobilności poszczególnych struktur oraz działania przeciwbólowego. Ma to szczególne znaczenie u kobiet cierpiących z powodu bólu pleców, miednicy czy pośladków. Taśmy do kinesiotapingu są produkowane z materiałów hipoalergicznych, dzięki czemu podrażnienia zdarzają się niezwykle rzadko. Przestrzeganie zasad związanych z noszeniem aplikacji zmniejsza to ryzyko.

Istnieją znane i sprawdzone sposoby aplikacji. Oprócz działania przeciwbólowego, taping może stanowić wsparcie terapii obrzęków, a także mieć działanie odciążające czy stabilizujące, np. w przypadku hipermobilności stawów. Pacjentki będące w ostatnich tygodniach ciąży, szczególnie w tych wielopłodowych, chwalą sobie aplikacje odciążające powłoki brzuszne. Taśmy można aplikować na poziomie kresy białej,  kiedy istnieje ryzyko jej utrudnionej regeneracji po porodzie, a także w celu „uniesienia” ciążącego brzucha.

Taping sprawdza się jako forma wspomagająca terapię również po porodzie. Najczęściej wykorzystywane aplikacje mają na celu działanie przeciwbólowe i przeciwobrzękowe. Bardzo dobre efekty można również osiągnąć podczas terapii problemów laktacyjnych, jak zapalenie piersi, utrudniony wypływ mleka czy nasilony nawał pokarmu. Taping dobrze sprawdzi się już od pierwszych dób po porodzie jako działanie uzupełniające podczas rehabilitacji rozejścia mięśnia prostego brzucha.